user_mobilelogo

Lielākā daļa jeb 73% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju labprāt strādātu attālināti, nevis darba vietā, liecina darba portāla CV Market veiktā aptauja.

  Aptaujā “Vai Jūs vēlētos strādāt attālināti?” 64% respondentu atbildējuši apstiprinoši, 9% aptaujāto norādījuši, ka labprāt to gribētu, taču neļauj darba specifika, bet 5% aptaujas dalībnieku atklājuši, ka viņu darba vietā šāda iespēja jau pastāv. 22% aptaujāto norādījuši, ka nevēlētos strādāt attālināti.
Vai vēlies strādāt no mājām?
 
“Novērojams, ka arvien vairāk uzņēmumu saviem darbiniekiem piedāvā iespēju strādāt attālināti. To neapšaubāmi veicina arī interneta un citu tehnoloģiju attīstība,” aptaujas datus komentē CV Market personāla atlases vadītājs Kristaps Kolosovs. “Protams, ne vienmēr strādāšana no mājām ir iespējama darba specifikas dēļ. Virkne pētījumu pierāda, ka, strādājot attālināti, ir ērtāk sabalansēt darba un privāto dzīvi, tomēr jāatceras, ka šāds darbs var nebūt piemērots visiem.” Kolosovs skaidro, ka, pirms izvēlēties strādāt attālināti, šāda iespēja jāapskata no vairākām pusēm - vai konkrētais cilvēks spēs uzturēt veselīgu balansu starp darbu un atpūtu, vai jutīsies pietiekami komfortabli strādājot vienatnē, un kāda veidosies darba kvalitāte. Pēdējais aspekts ir īpaši svarīgs, jo nereti novērots, ka, strādājot izolēti no kolēģiem, darba kvalitāte ar laiku mēdz kristies. 

Autors: Riks Fosters

 

Daudzi izstrādājumi veidoti tā, lai imitētu īsto lietu. Ir plastikāta apdares dēļi, kuri izskatās pēc koka, un vinila grīdas flīzes, līdzīgas keramiskajām. Mēs varam nopirkt neīstu kažokādu un dārgakmeņus, poniju galvas, parūkas un daudz ko citu. Aiz tā slēpjas acīmredzams nolūks, bet kā ar aerosolu – “Uzsmidzināmie dubļi”? 

Uzsmidzināmie dubļi tika izstrādāti, lai tos lietotu uz apvidus auto, lai tie izskatītos tā, it kā dārgo SUV īpašnieki tos lietotu ne tikai, lai aizvestu bērnus uz futbola treniņiem. Ja tos uzsmidzina, draugi var padomāt, ka esat atgriezies no mežonīga izbrauciena. Ja gribat šādu šķietami autentisku izskatu, bet bez iespējamām nepatikšanām un bezceļu brauciena, jūs varat šo produktu nopirkt par $15 gabalā!Kam es cenšos patikt?

Līdzīgu praksi ikdienā varam vērot arī biznesa un profesionālajā vidē, kad vīrieši un sievietes cenšas sevi  uzdot par tādiem, kādi īstenībā nemaz nav – veiksmīgāki, prasmīgāki, pieredzējušāki. Cilvēki  vilto savus CV, pārspīlē panākumus, stāstot par tiem darba intervijās. Tas viss, lai izpatiktu citiem un gūtu labumu sev. 

Vērojot, kā rīkojas citi, mums jāuzdod jautājumu sev pašiem: “Kam es cenšos patikt?” 

Autors: Riks Boks

 

Šķiet, ka tipisks patērētājs ir ļoti skeptisks attiecībā uz reklāmām. Atbilstoši pētījumu rezultātiem, kuri publicēti mārketinga tīkla lapā, vairāk nekā trīs no katriem četriem patērētājiem – vairāk nekā 75 procenti – uzskata, ka reklāmās solītais neatkarīgi no komunikācijai izvēlētā  medija veida ir pārspīlēts vai arī ar nodomu maldinošs. 

Aptaujātie vīrieši un sievietes arī identificēja piecas jomas, kuru reklāmām uzticas vismazāk - svara samazināšana, skaistumkopšanas līdzekļi, alkoholiskie dzērieni, finanšu pakalpojumi un auto, minētajā secībā. Tādējādi, kad redzam TV vai dzirdam radio reklāmas, lasām avīzēs, žurnālos vai interneta lapu baneros ar šīm jomām saistītās reklāmas, mēs visticamāk spriežam: “Es tam neticu.” 

Biznesa un profesionālajā pasaulē viens no izaicinājumiem ir pārdot mūsu uzņēmumus, tāpat kā produktus un piedāvātos pakalpojumus. Tomēr, aizraujoties to sasniegt, mēs varam viegli iekrist slazdā – sagrozīt patiesību un apmānīt klientus, lai veicinātu pārdošanu.

Autors: Ostins Priors un Marks Billers

Mūsu klienti bieži nāk pie mums meklē padomu par to, kādus ieguldījumus veikt, kad tos veikt un kā no ieguldījumiem gūt vislielāko atdevi. Mūsu konsultāciju pamatā ir daudzi pārbaudīti principi, bet pirms to darām, svarīgi ir atpazīt to kam esam pakļauti mēs visi – apdraudējumus, kas var mūs atturēt no finansiālo mērķu sasniegšanas.  Primārie, bibliskie principi investējot

Iespējams, ka vissvarīgākā ir vienkāršā, universālā patiesība – kā investori, mēs varam būt vissliktākie ienaidnieki paši sev. Šis novērojums izriet ne tikai no mūsu vairāku desmitu gadu praktiskās pieredzes kā investoriem un naudas menedžeriem, bet to apstiprina tas, ko Dievs mums saka Bībelē. 

Ņemot vērā mūsu nepilnīgo, kritušo dabu, un mūsu tieksmi koncentrēties uz savām interesēm, būtu pārsteidzoši, ja mēs nebūtu primārā problēma ar ko saskaramies veicot investīcijas. Mirkli apdomājiet kādi mēs esam, kā tas rakstīts Rakstos:

Mūsu gudrība ir nepilnīga. Mēs tiecamies savas spējas plānot un pieņemt lēmumus uzskatīt par objektīvām un racionālām, bet īstenībā mēs neesam tik gudri vai zinoši kā gribētu domāt sevi esam.
“ Ja kas jūsu starpā tur sevi par gudru šīs pasaules lietās, tam jātop ģeķim, lai tas kļūtu gudrs. Jo šīs pasaules gudrība ir Dieva priekšā ģeķība.” (1. Korintiešiem 3:18-19). 

Autors: Riks Boks

 

Dans, daudzsološs biznesmenis, kurš dedzīgi vēlējās uzsākt savu personīgo biznesu, nesen vērsās pie manis pēc padoma un palīdzības. Viņš man uzdeva tiešu jautājumu: “Vai tu vari man palīdzēt aizņemties naudu biznesa Uzticēšanās Dievam- pirmais vai pēdējais solis?uzsākšanai.”

 

Šāds jautājums mani nepārsteidza. Daudzi uzņēmēji domā, ka, aizņemoties pēc iespējas vairāk naudas, būs atrisināts galvenais jautājums, kas saistīts ar resursiem.