user_mobilelogo

Par izdegšanas problēmu runā un raksta arvien vairāk. Lai arī tā pat tiek uzskatīta par modes lietu, tas nepadara problēmu par mazāk nopietnu un svarīgu, jo tas ir fakts, ka izdegšanas sindroms mūsdienās skar arvien vairāk cilvēku. Vērtīga informācija par šo tēmu atrodama rakstā "Strādā, bet iemācies neizdegt!" nesen iznākušajā IEVAS speciālizlaidumā "Mazāk stresa"

Šeit apkopoti vien daži ieteikumi, kas palīdzēs izvairīties no izdegšanas.6 veidi, kā izvairīties no izdegšanas darbā

1. Strādājiet gudrāk

Ļoti garas stundas nepadara jūs labāku savā darbā vai produktīvāku. Faktiski nesenais Stenfordas universitātes pētījums atklāja, ka stundas produktivitāte krasi samazinās, ja cilvēks strādā vairāk nekā 50 stundas nedēļā. Lai izvairītos no izdegšanas, esiet stratēģiski laika pārvaldībā. Nosakiet svarīgākos uzdevumus darbā un koncentrējieties tikai uz šo mērķu izpildi. Pēc tam, kad tie ir pabeigti, koncentrējieties uz nākamajiem steidzamākajiem uzdevumiem.

2. Regulāri pārtraukumi darbā

Jūsu smadzenes spēj koncentrēties tikai apmēram 90 minūtes, pirms tās zaudē jaudu un tām ir nepieciešams pārtraukums. Neņemot to vērā, faktiski tiek samazināta kognitīvā veiktspēja un pazeminātas jūsu spējas risināt problēmas. Regulāri veicot pārtraukumus, jūs dodat smadzenēm un ķermenim iespēju atgūties un atjaunoties. Pēc katrām 90 intensīva darba minūtēm ieteicams veikt 15 līdz 20 minūšu pārtraukumu.

3. Neaizmirstiet par kustībām

Fiziskās aktivitātes, iespējams, ir vissvarīgākā lieta, ko varat darīt, lai jūsu smadzenes un ķermenis būtu vesels. Vingrinājumi smadzenēs aktivizē tos pašus ceļus kā morfīns un palielina endorfīnu, jūsu dabiskās pašsajūtas neirotransmiteru, izdalīšanos. 10 minūšu pastaiga var uzlabot garastāvokli līdz 2 stundām. Aktīvu kustību izmantošana darbā palīdz jūsu ķermenim būt možam un prātam asam.

4. Runājiet ar savu priekšniecību

Bezgalīgi darāmo darbu saraksti? Nepamatota darba slodze? Dienā nav pietiekami daudz laika, lai paveiktu darbu? Runājiet ar savu vadītāju par to, kā jūtaties. Aprakstiet radušos nelīdzsvarotību un ierosiniet risinājumus, kā uzlabot jūsu efektivitāti. Veselīgā darba vidē sevis izspiešana līdz pēdējam netiek novērtēta... godīgums gan.

5. Izveidojiet veselīgas robežas

Tehnoloģija devusi iespējas cilvēkiem uzturēt pastāvīgu kontaktu vienam ar otru. Tas ir arī radījis darba vidi, kurā no darbiniekiem tiek sagaidīts, ka viņi nekavējoties atbildēs uz pieprasījumiem. Pastāvīgi pieslēdzoties, daudzi nespēj atpūsties un uzlādēties. Apgūstiet mākslu pateikt nē, lai atvienotos no darba un izvairītos no darba izdegšanas. Izmantojiet veselīgas robežas, pēc darba stundām izslēdziet paziņojumus un noteiktus laikus (piemēram, nedēļas nogalēs) un vietas (piemēram, pie pusdienu galda) norādiet kā “zonas bez darba”.

6. Kvalitatīvs miegs

Miega režīms ir kritiski svarīgs jūsu veselībai, pašsajūtai un smadzeņu darbībai, tāpēc novērtējiet to un neļaujiet savam darbam ielauzties šajās dārgajās stundās. Lai optimāli strādātu, pieaugušajiem ieteicams katru nakti gulēt 7–9 stundas.

Neatkarīgi no tā, vai jūs esat uz izdegšanas robežas vai jau strādājat "ar dūmiem", nekad nav par vēlu uzņemties atbildību par savu fizisko un garīgo veselību. Šo padomu izmantošana var palīdzēt samazināt izdegšanu darbā .

Lielus panākumus politikā un biznesā sasniegušu cilvēku atziņas un izteikumi vienmēr interesējuši plašu ļaužu klāstu. Daudziem veiksmīgiem uzņēmējiem tieši Džona Rokfellera citāti sniedza padomus par naudu, investēšanas veidiem un ceļu uz bagātību.

Rokfellers

Rokfellers par naudu

  • Ekonomē naudu uz visu, iepērcies vairumā un tieši no ražotājiem
  • Iepriekš sastādi vajadzīgo lietu sarakstu un iepērcies tikai pēc tā
  • Ja tev ir maz naudas - uzsāc biznesu. Ja naudas nav nemaz- bizness jāuzsāk nekavējoties!
  • Ceļš uz turību iet caur pasīviem ienākumiem. Strādājot 24 stundas dienā, bet nevis ar galvu- naudu nenopelnīsi.
  • Vairāk satiecies ar interesantiem cilvēkiem. Nesabiedriski cilvēki ļoti reti kļūst bagāti.
  • Uzmanīgi izpēti bagātu cilvēku izteikumus un biogrāfijas.
  • Nepārstāj sapņot par lielām lietām- kad cilvēks pārstāj sapņot, viņš mirst.
  • Palīdzi cilvēkiem bez maksas, no tīras sirds- bet ne sliņķiem un liekēžiem.
  • Jūsu labklājība atkarīga no jūsu lēmumiem.

Vai piedalījāties vai tiešraidē sekojāt foruma LĪDERE iedvesmojošajām sievietēm un viņu uzrunām? Ja jā, tad zināsiet, par ko tēma, ja nē - varu tikai pastāstīt, ka no katras otrās uzstāšanās saņēmu apliecinājumu gan sev personīgi, gan visām sievietēm - Tu vari, ja gribi! Nekad nav par vēlu! Ja tas, ko vēlies, ir izrauties no ' trakā žurku skrējiena" (Lauras Denler vārdiem), ja vēlies pati būt noteicēja par savu dzīvi, ja vēlies darīt to, kas patīk, un ar to nopelnīt, lai sevi uzturētu un būtu ne no viena neatkarīga - uz priekšu! Sēžot klēpī saliktām rokām, nekas no debesīm nenokritīs. Bet jā - arī debesīm (Dievam, Visumam, Absolūtajam) ir jālūdz. Tomēr bez rīcības nekas nebūs.

Tādēļ ja vēlies paklausīties par lielisku iespēju uzzināt par biznesa iespējām Vācijas uzņēmuma Wellstar un varbūt pat pievienoties lieliskajai Wellstar Byas komandai Latvijā, piedāvāju 5 BEZMAKSAS  IELGŪMUS uz Wellstar līderības treniņu - semināru, kas notiks šī gada 14.jūnijā plkst. 19:30 - 21:00 Avalon Hotel, 13.Janvāra ielā 19.

Ja ir patiesa interese to saņemt, lūdzu raksti uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. un piesakies! Nekavējies, jo vietu skaits ierobežots!

 Jaunas iespējas karjerai - arī pēc 40!

 

Ja vēlies būt neatkarīga, saņemt izcilu atalgojumu, baudīt brīvu darba laiku, iegūt daudz jaunu draugu, Tev ir iespēja pievienoties BYAS Latvija komandai. Saņemsi 24h komandas atbalstu, apmācības. Tev nav jāzaudē jau esošais darbs, lai uzdrošinātos sevi šai iespējai! Esošo darbu vari apvienot ar šo iespēju kļūt par neatkarīgu un veiksmīgu BYAS komandas biedru. Tev nav nepieciešama īpaša izglītība, īpašas prasmes un zināšanas! Komanda sniegs palīdzīgu roku it visā!

Lielākā daļa jeb 73% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju labprāt strādātu attālināti, nevis darba vietā, liecina darba portāla CV Market veiktā aptauja.

  Aptaujā “Vai Jūs vēlētos strādāt attālināti?” 64% respondentu atbildējuši apstiprinoši, 9% aptaujāto norādījuši, ka labprāt to gribētu, taču neļauj darba specifika, bet 5% aptaujas dalībnieku atklājuši, ka viņu darba vietā šāda iespēja jau pastāv. 22% aptaujāto norādījuši, ka nevēlētos strādāt attālināti.
Vai vēlies strādāt no mājām?
 
“Novērojams, ka arvien vairāk uzņēmumu saviem darbiniekiem piedāvā iespēju strādāt attālināti. To neapšaubāmi veicina arī interneta un citu tehnoloģiju attīstība,” aptaujas datus komentē CV Market personāla atlases vadītājs Kristaps Kolosovs. “Protams, ne vienmēr strādāšana no mājām ir iespējama darba specifikas dēļ. Virkne pētījumu pierāda, ka, strādājot attālināti, ir ērtāk sabalansēt darba un privāto dzīvi, tomēr jāatceras, ka šāds darbs var nebūt piemērots visiem.” Kolosovs skaidro, ka, pirms izvēlēties strādāt attālināti, šāda iespēja jāapskata no vairākām pusēm - vai konkrētais cilvēks spēs uzturēt veselīgu balansu starp darbu un atpūtu, vai jutīsies pietiekami komfortabli strādājot vienatnē, un kāda veidosies darba kvalitāte. Pēdējais aspekts ir īpaši svarīgs, jo nereti novērots, ka, strādājot izolēti no kolēģiem, darba kvalitāte ar laiku mēdz kristies. 

Autors: Riks Fosters

 

Daudzi izstrādājumi veidoti tā, lai imitētu īsto lietu. Ir plastikāta apdares dēļi, kuri izskatās pēc koka, un vinila grīdas flīzes, līdzīgas keramiskajām. Mēs varam nopirkt neīstu kažokādu un dārgakmeņus, poniju galvas, parūkas un daudz ko citu. Aiz tā slēpjas acīmredzams nolūks, bet kā ar aerosolu – “Uzsmidzināmie dubļi”? 

Uzsmidzināmie dubļi tika izstrādāti, lai tos lietotu uz apvidus auto, lai tie izskatītos tā, it kā dārgo SUV īpašnieki tos lietotu ne tikai, lai aizvestu bērnus uz futbola treniņiem. Ja tos uzsmidzina, draugi var padomāt, ka esat atgriezies no mežonīga izbrauciena. Ja gribat šādu šķietami autentisku izskatu, bet bez iespējamām nepatikšanām un bezceļu brauciena, jūs varat šo produktu nopirkt par $15 gabalā!Kam es cenšos patikt?

Līdzīgu praksi ikdienā varam vērot arī biznesa un profesionālajā vidē, kad vīrieši un sievietes cenšas sevi  uzdot par tādiem, kādi īstenībā nemaz nav – veiksmīgāki, prasmīgāki, pieredzējušāki. Cilvēki  vilto savus CV, pārspīlē panākumus, stāstot par tiem darba intervijās. Tas viss, lai izpatiktu citiem un gūtu labumu sev. 

Vērojot, kā rīkojas citi, mums jāuzdod jautājumu sev pašiem: “Kam es cenšos patikt?”