user_mobilelogo

Trīs nedēļu garumā Kongresu namā mākslinieki un veselības aprūpes speciālisti sadarbosies unikālā projektā, lai runātu un atklātu Slepeno Dubultnieku – depresijas problēmu Latvijā un pasaulē.

27. septembrī Kongresu namā tiks atklāta mākslas izstāde Slepenais Dubultnieks. Izstādē ar mākslas darbiem piedalās Latvijā un pasaulē pazīstami mākslinieki un mūziķi: pianists Vestards Šimkus, gleznotāji - Aleksejs Naumovs, Kaspars Zariņš, Vija Zariņa, kā arī jaunie mākslinieki un amatieru mākslinieki.

Mākslinieki savos darbos risina šobrīd ļoti aktuālu tematu Latvijā un visā pasaulē – depresijas problēmu. Pirmo reizi Latvijā depresijas problemātika tiks aplūkota vienlaicīgi gan no mākslinieku un mūziķu redzējuma, gan no veselības aprūpes jomas speciālistu viedokļa.

Projekta mērķis ir caur mākslas darbiem un sarunu vakariem uzrunāt ikkatru apmeklētāju, dot cerību, iedrošinājumu, kā arī praktiskus padomus cīņai ar depresiju.

“Mēs vēlamies lauzt stereotipus, noņemt neziņas un aizspriedumu plīvuru, tā vietā izglītojot un runājot par depresiju un ar to saistītiem neērtiem jautājumiem – pašnāvībām, depresijas un atkarību attiecībām, depresiju bērnu, sieviešu, vīriešu vidū, depresiju un bezdarbu,” stāsta izstādes kuratore Madara Lazdiņa.

Izstādes norises laikā skatītājiem būs iespēja apmeklēt sarunu vakarus, kuros piedalīsies psihologi, psihoterapeiti un citu jomu profesionāļi.

Īpašā improvizācijas skaņdarbā tēmu risinās pianists Vestards Šimkus, čelliste Agate Ozoliņa un vijolniece Ilze Gagaine. 

Izstādē ar mākslas darbiem piedalās Kerola Andresena (Carol Andresen, ASV), Taja Bell (Taya Bell), Māra Dundure, Linda Freiberga, Ilze Gagaine, Kaja Hīemā (Kaja Hiiemaa, EST), Līga Jaunzeme, Čārlzs Deivids Kellijs (Charles David Kelley, ASV), Madara Lazdiņa, Vita Lukstiņa, Madara Molnika, Aleksejs Naumovs, Agate Ozoliņa, Ieva Prāne, Baiba Rēdere, Kristīne Rubene, Jānis Skulme, Svens Ēriks Stambergs (Sven Erik Stamberg, EST), Gundega Strautmane, Vestards Šimkus, Vaiva Šmite, Dainis Rūdolfs Šmits, Vika Šulca, Sanda Undzēna, Ain Vares (Ain Vares, EST), Vija Zariņa, Kaspars Zariņš.

Izstāde būs apskatāma Kongresu namā no 28. septembra līdz 18. oktobrim katru dienu, izņemot svētdienās. Darba laiks no 10.00 līdz 19.00. Ieeja izstādē - brīva.

Daži no izstādes darbiem:

Mākslinieki un mūziķi aicina atklāt savu Slepeno Dubultnieku

Sanda Undzēna "Atpūtas vieta"

 

Mākslinieki un mūziķi aicina atklāt savu Slepeno Dubultnieku

Ieva Prāne "Noslēpums"

 

Mākslinieki un mūziķi aicina atklāt savu Slepeno Dubultnieku

Aleksejs Naumovs "Venezia"

 

Mākslinieki un mūziķi aicina atklāt savu Slepeno Dubultnieku

Vija Zariņa "Pļavā"