user_mobilelogo

Tālu no pilsētas trokšņiem un steigas, klusuma un visaptverošas mīlestības ietverts, stāv Nams. Noslēpumains, arī pēc pāris reižu ciemosanās tajā man tas joprojām ir noslēpumains, lai gan tik skaistas vienkāršības pilns. Bet tā, kā esmu jutusi, domājusi un kāda bijusi pati TUR, tā nav bijis nekur citur. Elijas nams, Jura Rubeņa izveidotais kristīgās meditācijas nams. 
Tur nokļuvu pirmo reiz, kad sāku interesēties par kristīgo meditāciju kā pavisam (priekš manis) jaunu kristīgas dzīves disciplīnas veidu. Kā tas parasti dzīvē notiek, nejauši bet acīmredzot likumsakarīgi, pie manis caur draudzeni nonāca Džona Meina grāmatiņa "Vārds klusumā" un Jura Rubeņa grāmata „Ievads kristīgajā meditācijā”. Tajā savukārt atradu norādi uz mājas lapu www.elijasnams.lv un šajā lapā- gan daudz resursus par kristīgo meditāciju, gan iespēju pieteikties uz meditācijas sesiju. Šo trīs dienu laikā, kas paskrēja kā putna spārna vēziens, mēs mācījāmies klusumu. Mācījāmies atlaist visu nevajadzīgo, domas – nemierīgos pērtiķu barus, un ļaut sev būt, šeit un tagad. Juris Rubenis stāstīja un mācīja par kristīgās meditācijas būtību, vēsturi, kas iesniedzas gadsimtiem dziļi, par senajiem kristīgajiem mistiķiem, viņu ceļu caur meditāciju pie Dieva.

 

Meditācijas sesijas noteikumos ietilpa klusēšana. Ne aizliegums sarunāties vai komunicēt, bet nepiespiesta klusuma izbaudīšana, un šajā klusajā kopābūšanā mēs jutāmies labi, kā draugi, ko vieno kas kopējs un kas var justies labi kopā klusējot.
Ikdienas maltītes mums gatavoja un pasniedza Jura sieva Inga, un pat ēdiens uz galda, šķiet izstaroja mieru un mīlestību. 
Lieki teikt, ka visā šajā atmosfērā ne mazākā mērā nepietrūka ne saziņas iespēju (mobilie telefoni-izslēgti), ne interneta, ne televīzijas vai mūzikas. Pats klusums skanēja! Un ārā – vējš priežu galotnēs, suņu rejas tālumā, visas dzīvās dabas skaņas....
Kristīgā meditācija ir ceļš. Kā Šartras labirints tas ved arvien tālāk, brīžiem pietuvinoties Centram, brīžiem attālinoties... ne visi nokļūst vienādi tālu, ne visi virzās uz priekšu vienādā ātrumā...Manā ceļā ir bijuši brīži, liekas, stāvu uz vietas. Skatos uz priekšu, liekas, jāceļas un jāturpina ceļš, bet kurā brīdī tas notiek, man ir noslēpums. Zinu tikai, ka ceļš turpinās, un atpakaļ griezties nav iespējams.

Daudz un arvien vairāk cilvēku šodien ilgojas pēc tāda brīnišķīga klusuma piedzīvojuma, ceļojuma citā pasaulē, vai tie būtu kristīgās ticības ceļu sen uzsākušie vai tikai ceļu meklējošie. Pieteikties uz šīm sesijām nav vienkārši, jo gribētāju ir daudz, bet meditācijas sesiju grupas ir nelielas – citādi tās zaudētu jēgu. Tomēr, ja cilvēkam ir lemts tur nokļūt, tad tas notiks- tikai nav zināms, kā un kad. Ir iespējams pieteikties arī tad, ja mājaslapā redzams, ka līdz gada beigām visas vietas ir aizņemtas. Gadās, ka negaidot atbrīvojas kāda vieta un varbūt tā ir domāta tieši Tev.

Brīnišķīgais klusuma spēks Brīnišķīgais klusuma spēks