user_mobilelogo

Kā nodarbināt bērnus vasarā

Kas bērniem prieki, vecākiem daždien rūpes. Vasara ir tāds laiks, kad bērni, ieguvuši brīvību, labprātāk drasē svaigā gaisā, biežāk piemirst savus tehnoloģiju brīnumus, vairāk tiekas cits ar citu, pat izgudro spēles. Turpretim vecāki diezin vai varēs cerēt uz trīs mēnešus garu atvaļinājumu, lai varētu nodarboties ar saviem lolojumiem. Nezvanīsi taču bērnam uz mobilo ik brītiņu, lai pārliecinātos, ka ar viņu viss kārtībā! Šī pretruna sagādā galvassāpes ne vienai vien mammai un ne vienam vien tētim. Pastāv vismaz piecas dažādas iespējas, kā risināt šo problēmu.

 

1. Lūdzu, lieliska iespēja – visai ģimenei apceļot Latviju, ar nakšņošanu teltīs, vakariņām pie ugunskura, makšķerēšanu, peldēšanos upēs, ezeros vai jūrā, uz brīdi varbūt izraujoties ārpus dzimtās zemes robežām, kaut vai uz kaimiņvalstīm vai, ja uzkrāti pietiekami līdzekļi, arī kaut kur tālāk.

Šajā gadījumā personīgā automašīna ir gandrīz obligāta, un, gribam to vai nē, tā jāparūpējas par degvielu, drošas stāvvietas, nogurums, nakšņošanas vietas. Iespējams izmantot sabiedrisko transportu, bet ilgstoši būt atkarīgam no tā maršrutiem un sarakstiem.

2. Ja ir vecvecāki, iespējams, viņi būs priecīgi uz kādu laiku uzņemt mazbērnus, gādāt par viņiem, pieskatīt un apmīļot.

Tomēr diezin vai tas būs ērti visas vasaras garumā. Turklāt, lai cik mīļi būtu vecvecāki, mūsdienu bērnam ātri var uzmākties garlaicība, un tad galvā sāk līst visādas blēņas.

3. Algot bērnu pieskatītāju?

Arī tā ir izeja, ja vien jums ir pilnīga pārliecība, ka cilvēks ir uzticams un nav guvernante-diversante. Atrast auklīti uz 3 mēnešiem ir laikietilpīgs process un noteikti jāpārbauda vai auklīte ir uzticama, un jāpārliecinās par to, kas notiek mājās.

4. Kā iespēja ir organizēt vecāku kooperatīvu, kad vairāku ģimeņu vecāki apvienojas un pēc kārtas pieskata visu bērnu bariņu?

Bet vecākiem jābūt gataviem pietiekami uzticēties no vienas puses un uzņemties atbildību no otras!

5. Laba iespēja ir vasaras nometnes.

Vienīgās raizes būs izvēlēties īsto. Kā variants ir dienas nometnes, kur bērns no rīta tiek atvests un, dodoties mājup no darba, vecāki arī viņu ved mājās – paēdušu, apmierinātu, jaunu iespaidu un ideju pārpilnu. Piemēram, nometnē Brīnumzeme interesanti būs gan aktīviem bērniem, kas nemitīgi kustas, skrien, lēkā, gan mierīgākiem, kam labāk patīk pasēdēt, kaut ko izveidot, palasīt, piedalīties prāta spēlēs. Šīs nometnes pieteikšanās anketu aizpildīt un papildu informāciju iegūt var mājas lapā: https://www.dienasnometne.lv/nometne.

Lai nu kā, vecāku stāvoklis ir sarežģīts: no vienas puses, gribas mazliet atpūsties no bērniem un ļaut viņiem padzīvoties savā vaļā. No otras puses, droši vien jau pēc īsa atpūtas laiciņa gan vecākiem, gan bērniem gribēsies kopā pavadīt vismaz vakarus un brīvdienas, aiziet uz kino vai teātri. Situācijas ir dažādas un ģimenes ir dažādas, iespējas kā piepildīt šo skaisto vasaras laiku ir daudz, tikai jāspēj izvēlēties īsto un pareizi katram sev.