user_mobilelogo

Sieviete ir kā tējas maisiņš – tu nekad nezini, cik stipra viņa ir, kamēr viņa netiek iemesta verdošā ūdenī…

Sievietes par sievietēmEleonora Rūzvelte

Sievietes par sievietēm

Domā kā karaliene. Karaliene nebaidās izgāzties. Neveiksme ir vēl viens atspēriena punkts diženumam.

Ofra Vinfrija

Sievietes par sievietēm

Ja vēlies, lai kaut kas tiktu pateikts, jautā vīrietim, bet, ja gribi, lai kaut kas tiek izdarīts, prasi sievietei.

Margareta Tečere

Sievietes par sievietēm

Sievietei, kas nelieto smaržas, nav nākotnes.

Koko Šanele

Sievietes par sievietēm

Lielākā daļa sieviešu cenšas mainīt vīrieti, un, kad viņš ir mainījies, viņām viņš vairs nepatīk.

Marlēne Dītriha

Sievietes par sievietēm

Seksapīls ir vairāk nekā izmēri. Man nav vajadzīga guļamistaba, lai pierādītu savu sievišķību. Es varu parādīt tikpat daudz seksapīla, plūcot ābolus no koka vai stāvot lietū.

Odrija Hepberna

Sievietes par sievietēm

Sievietes ir lielākās neizmantotās talanta rezerves pasaulē.

Hilarija Klintone

Sievietes par sievietēm

Neviena sieviete nevēlas, lai vīrietis viņu nēsātu uz rokām; viņas tikai vēlas, lai viņš to vēlētos.

Elizabete Petersa

Sievietes par sievietēm

Apburoša sieviete neseko pūlim. Viņa ir pati par sevi.

Sievietes par sievietēm

Loreta Janga

Man nepatīk studēt; man riebjas studēšana. Man patīk mācīties. Mācīšanās ir skaista.

Natālija Portmane

Sievietes par sievietēm

Sieviete pēc 40

...bet nevarēja 20 gados

Sievietes dzīve sākas pēc 40. Tāpēc negremdējies atmiņās par pagājušajiem gadiem, jo tavs tagadējais vecums ir brīnišķīgs! Un te ir - kāpēc. 20 gadu vecumā tu droši vien biji bezrūpīgāka, slaidāka un brīvo laiku varēji veltīt sev vienai pašai, nerēķinoties ne ar vienu citu. 
Turpretīm 40 gadu vecumā ir daudz vairāk pienākumu, parādījušās krunciņas un nākas cīnīties ar celulītu. Toties tagad tu piepildījumu gūsti
no pavisam citām lietām. Tu esi gudrāka, pārliecinātāka un nosvērtāka. Un ja kāds tev vaicātu – vai vēlies atgriezties savos 20, nez vai tu piekristu. 

 

Lūk, 40 lietas, ko nevarēji 20 gados. Bet pavisam noteikti vari atļauties tagad! 

1. Pateikt acīs visu ko domā, nebaidoties par sekām.

2. Netēlot otra priekšā ideālo sievieti un uzturēt brīnišķīgas attiecības ar mīļoto.

3. Pieņemt cilvēka trūkumus, nemēģinot otru pāraudzināt.

4. Apzināties savus trūkumus un pieņemt sevi tādu, kāda tu esi.

5. Necensties visiem izdabāt un mācēt pateikt „nē”.

6. No sirds priecāties par citiem, nevis skaust.

Pavisam drīz jau sāksies skaistais gaidīšanas laiks - Advente. Nekas nevar tik ļoti padzirdīt dvēseli šajā laikā kā laba mūzika.  Ineses Galantes fonds mūzikas cienītājiem gatavo īstu pirms Ziemassvētku dāvanu: 8.decembrī plkst. 19:00 Doma baznīcas īpašajā atmosfērā notiks ilgi gaidītais koncerts “Ziemassvētku prelūdija”. Vakara programma solās priecēt klausītājus ne tikai ar izcilu tradicionālo Ziemassvētku melodiju izpildījumu, bet arī ar klasikas interpretāciju un mūsdienu komponistu oriģināldarbiem.

Šogad “Ziemassvētku prelūdijai” ir divi svarīgi notikumi: pirmkārt, tieši pirms 200 gadiem dzimis dižais franču komponists Šarls Guno, kurš, iedvesmojoties no J.S.Baha prelūdijas, radīja vienu no visspēcīgākajām un atmiņā paliekošākajām “Ave Maria” (lat. Ave Maria — Priecājies, Marija) muzikālajām interpretācijām.

Ineses Galantes koncerts

Otrkārt, 200 gadu jubileju svin visīstākā Ziemassvētku himna un, šķiet, pasaulē vispopulārākā kristiešu garīgā dziesma “Klusa nakts, svēta nakts” (vācu Stille Nacht, heilige Nacht).

Dziesmas tekstu 1816.gadā uzrakstīja Jozefs Mors. Pēc diviem gadiem Ziemassvētku vakarā Mors devās pie ērģelnieka Franca Šūberta un palūdza uzrakstīt savai poēmai mūziku. Rezultāts pārsniedza visas cerības – kompozīcija ātri vien kļuva ļoti populāra. Šodien “Klusa nakts, svēta nakts” dzied un klausās visās pasaules malās. Poēmas vārdi ir tulkoti 300 valodās un dialektos. Taču “Klusa nakts, svēta nakts” nav tikai kristiešu īpašums, tā ir miera dziesma visu konfesiju pārstāvjiem uz mūsu planētas. 2011.gadā “Klusa nakts, svēta nakts” tika iekļauta Austrijas nacionālajā UNESCO nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā.

Ērģeļmūzikas cienītājus noteikti iepriecinās izcilā Latvijas mūziķa Aivara Kalēja solo un viņa kopējais priekšnesums ar kontrtenoru un baroka mūzikas izpildītāju Sergeju Jēgeru. Duets izpildīs Antonio Kaldara kompozīcijas un daļu Hendeļa dramatiskās oratorijas “Sauls”. Pasākuma mūza, pasaulē populārā operdziedātāja Inese Galante izpildīs Rosīni, Baha, Guno, Pergolezes un Endrjū Loida Vēbera skaņdarbus, savukārt virtuozais pianists, starptautisko konkursu laureāts Andrejs Osokins un burvīgā deviņus gadus vecā arfiste Sofija Lanskaja klausītājiem ir sagatavojuši īstu muzikālo pārsteigumu.

Koncertā vēl piedalīsies: Jāzepa Mediņa Rīgas pirmās mūzikas skolas zēnu koris diriģenta Romāna Vanaga vadībā, jaunā vijolniece Taisa Ticiana Geituse-Eitvina un harizmātiskais Latvijas saksofonists Aigars Raumanis, kas uz skatuves izpildīs Astora Pjacollas nemirstīgos skaņdarbus. Katru gadu Inese Galante kopā ar koncerta dalībniekiem rūpīgi izvēlas koncerta repertuāru, tajā noteikti iekļaujot gan klasiskas kompozīcijas, gan arī visskaistākos jaunradītos skaņdarbus, tādēļ “Ziemassvētku prelūdijas” viesus gaida neaizmirstams vakars.

Ineses Galantes koncerts  Ineses Galantes koncerts

 

Piektdien, 26.oktobrī plkst. 19:00 tirdzniecības centrā Spice (Lielirbes, 29) tiks atklāta Rīgas mākslas studijas ART FOR FUN School tematiskā izstāde, kas veltīta Latvijas simtgadei.Mākslas izstāde “Latvija aiz loga” T/C Spice

 

Ekspozīcijā iekļauti 14 darbi, kas ir radīti dažādos žanros un tehnikās ar eļļas vai akrila krāsām un kurus vieno kopīga ideja – gleznas sižetā ir iekļauts logs, caur kuru skatītāji redz Latvijas panorāmu: Baltijas jūras krastu, labi zināmās Vecrīgas ieliņas, lauku ainavas. Darbu autori ir dažāda vecuma, ļoti dažādu profesiju pārstāvji ar atšķirīgu mākslinieciskās sagatavotības līmeni. Lielākai daļai projekta dalībnieku šī ir debijas izstāde.

 

“Šajā projektā mēs centāmies atklāt savas jūtas valstij, kurā dzīvojam, kuru no sirds mīlam un kuras skaistumu, kā jau visi radoši cilvēki, vērtējam ar lielu pietāti. Mūsu māksliniekiem nebija vienkārši – mēs noteicām ne tikai konkrētu tēmu, precīzu formātu un audekla izmērus, bet arī toņu gammu, kuras varēja izmantot darba radīšanas procesā. Rezultātā mūsu izstādei ir vienota krāsu kompozīcija un tā veido harmonisku, nedalāmu ekspozīciju,” stāsta studijas ART FOR FUN School vadītāja Jūlija Ņikuļcova.

 

Izstāde “Latvija aiz loga” izvietota tirdzniecības centra 2.stāvā, līdzās Jāņa Rozes grāmatnīcai, tā notiks no 26.oktobra līdz 9.novembrim.

 

 Mākslas izstāde “Latvija aiz loga” T/C Spice   Mākslas izstāde “Latvija aiz loga” T/C Spice

Informācija par studiju:

ART FOR FUN School māksliniekiem - iesācējiem tika atvērta 2006.gadā. Skolā notiek darbnīcas, meistarklases un citi izglītojoši izklaidējuši pasākumi visos modernajos tēlotājmākslas un lietišķās mākslas novirzienos.

 

Plašāka informācija:

https://www.facebook.com/ART-for-FUN-school-112152942200608/

Instagram: art_for_fun_school

Tālrunis: 26415199

Rakstu sagatavojusi bloga iphonephotographyschool.com komanda

Vai tu izmanto visu savas iPhone viedtālruņa kameras potenciālu? Varētu šķist, ka iPhone kameras izmantošana ir ļoti vienkārša. Tomēr vairākas funkcijas ir tik labi paslēptas, ka vienkāršs lietotājs nemaz neapzinās to esamību. Šajā rakstā uzzināsi par 10 iPhone kameras funkcijām, kas būtiski uzlabos tavas fotogrāfijas un sniegs lielāku kontroli pār iPhone kameru.

1. Velc ekrānu pa kreisi, lai veikli ieslēgtu iPhone kameru

Cik bieži tev nācies piedzīvot lielisku, fotogrāfijas vērtu mirkli, bet, kamēr ieslēdz kameru, mirklis jau ir garām? Tas neatkārtosies, ja zināsi, kā veikli ieslēgt iPhone kameru.

Ja iPhone ir “aizmidzis”, tad pietiek nospiest apaļo “Home” pogu, lai to pamodinātu un atliek vien vilkt ekrānu pa kreisi.

Kameras aplikācijas atvērsies nekavējoties, un nebūs nepieciešams ievadīt piekļuves kodu, lai atbloķētu savu iPhone. Ar šo metodi fotografēšanu būs iespējams uzsākt pat sekundes laikā.

Bet ko darīt, ja jau izmanto savu iPhone un nepieciešams ātri pārslēgties uz kameru? Nepieciešams vilkt iPhone ekrānu no apakšas uz augšu, lai atvērtu kontroles centru (attēls zemāk).

10 svarīgākās iPhone kameras funkcijas

 Tad atliek vien uzspiest kameras ikonu labajā apakšējā stūrī, un esi gatavs uzņemt attēlu.

2. Režģis

Režģis (divas vertikālas un divas horizontālas līnijas) ir viena no noderīgākajām iPhone kameras funkcijām.

10 svarīgākās iPhone kameras funkcijas

Režģis atgādina, ka vienmēr nepieciešams domāt par fotogrāfijas kompozīciju. To veidojot, galveno fotogrāfijas objektu nepieciešams pozicionēt kādā no līniju krustpunktiem. Tas ir zināms kā trešdaļu likums, un, to ievērojot, būs sperts liels solis pretī lieliskas fotogrāfijas uzņemšanai.

10 svarīgākās iPhone kameras funkcijas

 Svarīgi jebkurā ainavas fotogrāfijā ir precīzi ievērot taisnu horizontu. Režģis ir lielisks rīks, lai noturētu foto līmenī.

Lai ieslēgtu režģi, jādodas uz iestatījumiem, jādodas lejā līdz “Photos & Camera” un jāieslēdz Grid funkcija.

10 svarīgākās iPhone kameras funkcijas

2.martā plkst.20:00 Torņakalna baznīcā (Torņakalna ielā 3/5) ikgadējo Mihaila Kaziņika dienu ietvaros skanēs nakts mistērija “Mocarts un Saljēri. Negaidīts skatījums”. Šāda formāta koncerti notiek tikai Rīgā – pilsētā, kur vai ik uz soļa dzirdama dižu komponistu ērģeļmūzika. Mūzikas varenums un dievnama neatkārtojamā atmosfēra iedvesmo Mihailu Kaziņiku nakts mistērijas veltīt aizvien jaunām tēmām. 2016.gadā tas bija stāsts par Dieva un Nelabā cīņu klasiskajā mūzikā, savukārt 2017.gadā – par neprātīgiem ģēnijiemNakts mistērija “Mocarts un Saljēri. Negaidīts skatījums”mūzikā un literatūrā. Šogad klausītājiem tiks atklāts ievērojamā komponista Volfganga Amadeja Mocarta noslēpums. 

“Viens no vairāk apspriestajiem jautājumiem pasaulē ir: vai Saljēri noindēja Mocartu?” stāsta Mihails Kaziņiks. “Vairums pētnieku apgalvo, ka Saljēri Mocartu nenogalināja. Tikmēr citi paliek nelokāmi – nogalināja! Lai nu kā, iespējamība, ka nogalināja, paliek. Noindēja, taču ne ar indi. Atbildi uz šo jautājumu jums sniegs mūzika. Visneticamākā un neparastākā!”

Nakts mistērijā piedalās:

Balss: Mihails Svetlovs (bass, ASV), Monika Makdonalda (soprāns, ASV), Jūlija Vasiļjeva (soprāns, Latvijas Nacionālā opera) 

Vijole: Gidons Grinbergs (Latvija), Dainis Medjaņiks (Latvija/Vācija) 

Klavieres: Staņislavs Solovjovs (Krievija) 

Čells: Rihards Štrauss (Latvija) 

Ērģeles: Larisa Carjkova, Ingūna Grīnberga (Latvija) 

Latvijas Nacionālās operas mākslinieki un starptautiskā konkursa “Uzlecošās zvaigznes” uzvarētāji.

 

Vairāk par Mihaila Kaziņika dienu programmu: 

http://ict-stars.eu/

https://www.facebook.com/events/103698873781972/ 

Biļetes var iegādāties Biļešu servisa kasēs.

 

Vai zināji, ka Valentīndienā notiek vairāk nekā 50 dažādu pasākumu? Koncerti, teātra izrādes, kino, vēlās brokastis un vakariņas…izvēles iespējas ir tiešām plašas, un tagad visus mīlētāju dienas pasākumus var apskatīt vienā vietā – Kurp.es!

Uzaicināt kādu uz randiņu var būt izaicinājums, taču nākamais jautājums – kur abiem kopā doties? Lai varētu ērti aplūkot visus randiņam piemērotos pasākumus vienuviet un izvēlēties sev tīkamāko, pasākumu platforma Kurp.es savā mājas lapā ir izveidojusi tēmturi jeb tagu “randiņam”. Ienāc http://kurpes.lv/pasakumi/randinam un apskati visas iespējas romantiskai laika pavadīšanai divatā. 

Lai Valentīndienas plānošanu padarītu vēl ērtāku, Kurp.es iesaka 5 koncertus, kas 14. februāra vakaru padarīs neaizmirstamu. Izvēlies kādu no šiem pasākumiem vai ej uz Kurp.es, lai atrastu savējo!

1. Kaspars Zemītis “Vētra klusumā” – koncerts Lielajā ģildē 

2. Linda Leen & Rihards Lībieties “INTROVERSIJAS” – akustisks koncerts K. K. fon Stricka villā

3. “Šūberts un Bēthovens. Vīnes Klasika” – Trio Palladio kamermūzikas koncerts Mazajā ģildē

4. Goran Gora koncerts Paviljonā Ziedoņdārzs 

5. “La Guitarra Flamenca” – apvienības Unión flamencana flamenko-rumbas koncertprogramma VEF Kultūras pilī 

 

Šobrīd Kurp.es katru nedēļu ir iespējams atrast vairāk nekā 500 pasākumus Rīgā un visā valstī, un līdz ar to tā ir kļuvusi par vadošo pasākumu platformu Latvijā. Pasākumus iespējams atlasīt interaktīvā kartē pēc datuma vai tēmas (piemēram, mūzika, teātris, kino, kursi, pasākumi bērniem u.t.t.). 

Kur doties Valentīndienā