user_mobilelogo

Tas ir tik svarīgi- apzināties katru brīdi, ko dzīvojam, un reizē tik neiespējami mūsdienu dzīves ritmā, īpaši pilsētā. Šī tēma vai doma- apzinātība, katra mirkļa satveršana un sajušana man kļuva tuva un saprotama ne jau jaunība, bet pēc 40 gadu sliekšņa. Apzinātības tēma man cieši saistās ar kristīgo meditāciju, kas māca arī skaidru apzinātību un koncentrētu uzmanību (nevis relaksāciju, kā daudzi uzskata) un arī Erharda Tolles mācību un domām. No jauna šo tēmu|atradu dr. Ineses Milleres rakstā Tik Nat Han pamācības par Apzinātības Dienu.

"Apzinātība ir par pašreizējo brīdi. Un pašreizējais brīdis ir viss, kas mums ir, un tas ir vienīgais brīdis, kad mēs varam pieņemt lēmumu atbildot uz realitāti. Nevis reaģējot uz negatīvām domām pagātni vai nākotni. "

 

Tajā izmantotas vjetnamiešu dzen-meistara Tik Nat Han ( Thich Nhat ) pamācības par apzinātības dienu no grāmatas „Apzinātības Brīnums”( "The Miracle of Midfulness) un doti interesanti padomi, kā ikdienas dzīvē praktizēt šo apzināšanos. Ja tas nav iespējams- un , manuprāt, nav- mainīt savu dzīvi uzreiz un katru dienu dzīvot kā vienīgo, ir vērts sākt ar mazliet un izmēģināt savā ikdienas dzīvē šos padomus. Dzīve nekļūs ne garlaicīgāka, ne arī darbs- mazāk ražīgs, bet gan tieši otrādi. Apstājoties skrējienā un mācoties uzmanīgi ieklausīties sevī un apkārt sev, dzīve paplašina savas robežas, kļūst saprotamāka, krāsaināka un daudz kas nevajadzīgs pazūd, attīrot gan domas, gan dodot jaunas sajūtas, gan spēku dzīvei.

Vairāk lasiet:

Tik Nat Han pamācības par Apzinātības Dienu

 

un vēl kāds interesants raksts par šo tēmu- ŠEIT

Apzināties katru brīdi