user_mobilelogo

Forums LĪDERE 2020 ir pārcelts uz rudeni - tas notiks 2.oktobrī!


Līdz ar pašu Forums LĪDERE, ik gadu aug arī Latvijas aktīvo, uz izaugsmi vērsto sieviešu skaits. Pasākumu šogad klātienē varēs vērot vairāk nekā 1000 dalībnieču, taču vēl vairāki desmiti tūkstošu iedvesmas alkstošu sieviešu to varēs skatīties bezmaksas tiešraidē. Forums LĪDERE dibinātāja Solvita Kabakova norāda, ka pasākums ir gluži kā svētku diena ikvienai tā dalībniecei un veltīts sievietei visās dzīves jomās: uzņēmējdarbībā, politikā, mākslā, zinātnē, tehnoloģijās. Sievietei karjerā un ģimenē. Ikvienai sievietei, kas atvērta jaunām iespējām, attīstībai un vēlas sapņot drošāk un sasniegt vairāk.

Foruma organizatori būs sagatavojuši daudzveidīgu pasākuma programmu visas dienas garumā - gan izklaidējošu un saturīgu, gan pārdomu un iedvesmas, gan arī jaunu atziņu pilnu. Uz skatuves šogad kāps kopumā 20 lektoru, kas dalīsies savā pieredzē, zināšanās un padomos tādās ikvienai sievietei aktuālās tēmās kā profesionālā izaugsme, attiecības, ģimene un mijiedarbība, kā arī personiskā attīstība. Kā jau ierasts Forumu LĪDERE paspilgtinās dažādi talantīgi skatuves mākslinieki, liekot ikvienai skatītājai sajusties ļoti īpašai, gluži kā savā svētku dienā.

Nedaudz jau ieskatoties Forums LĪDERE 2020 programmā, jāpiemin, ka jau trešo gadu pēc kārtas ievada vārdus teiks un īpašo gaisotni pasākumam piešķirs viena no Latvijas izcilākajām Līderēm – bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Ar savu pieredzes stāstu dalīsies un uz skatuves kāps arī uzņēmuma “Madara Cosmetics” dibinātāja un radošā direktore Lotte Tisenkopfa-Iltnere. Ar viediem un pārdomu pilniem vārdiem pasākumu emocionāli bagātinās aktrise, kas savu mūžu ziedojusi, būdama mūza kam lielam, skaistam, varenam. Ko tas nozīmē sievietei, kā tad ar viņas pašas sapņiem un cerībām? Par to pastāstīs iemīļotā aktrise Ausma Kantāne-Ziedone. Forums LĪDERE 2020 iedvesmojošo un sirds gudro lektoru loku papildinās arī aktrise un Latvijas Kultūras akadēmijas docente Zane Daudziņa, kura pastāstīs, kā efektīvāk izmantot ķermeni kā instrumentu un šādi tuvoties saviem mērķiem. Bijusī baņķiere, kas savu dzīvi nu velta programmas “Iespējamā misija” izveidei, Ingrīda Blūma atklās to, kā būt savas dzīves līderei.

Forums LĪDERE ir pasākums, kas iedvesmo ne tikai uz vienu mirkli, stundu vai dienu. Tas ir emocionāls, izzinošs, pārdomu pilns piedzīvojums, kas bieži vien maina ierasto ikdienas ritējumu, ļauj pārvarēt bailes, mudina noticēt sev, motivē piepildīt savus sapņus un sasniegt dzīves augstākās virsotnes. To apstiprina arī pašu foruma apmeklētāju teiktais: “Īpaša diena katrai sievietei. Īsts baudījums visas dienas garumā. Iedvesmojošas, uzmundrinošas un motivējošas lektoru uzstāšanās. Neaprakstāmi spēcīga enerģija, skaisti noformēta vide un gards cienasts. To ir vērts piedzīvot! Paldies!”. Pasākumu atzinīgi novērtē arī kāda cita skatītāja: “Labi ir izzināt savas iespējas. Vērtīgi ir paklausīties, kā soli pa solim var sasniegt savus mazos un lielos mērķus”. Tomēr visvairāk skatītājas novērtē pasākuma īpašo gaisotni un sniegto iedvesmu, ko pavisam noteikti varēs izjust jau pēc pāris mēnešiem, kad Dailes teātra durvis tiks vērtas Forumam LĪDERE 2020.
 

 

VEF kultūras pils 14.maijā sagaidīja LĪDERES dalībnieces krāšņi saposta un ziediem rotāta. Iekštelpās, liekas, bija padomāts par katru niansi, lai sievietes šeit justos kā svētkos ielūgtas un gaidītas. Forums notiek tikai otro gadu, bet dalībnieču skaits ir krietni audzis un, esmu pārliecināta, nākošgad būs vēl daudz lielāks. Jāatzīst, ka tikai otro gadu rīkojot šādu pasākumu tik lielam cilvēku skaitam, pasākuma organizētājiem viss bija izdevies lieliski. To apliecināja arī kāda dāma, ar ko sarunājos, gaidot pie loterijas rata, ka šogad pasākums esot vēl lieliskāk organizēts.Atskats uz forumu LĪDERE 2019

Forumu atklāja pati Solvita Kabakova, pasākuma izveidotāja un galvenā organizētāja, ar īsu, sirsnīgu un patiesu ievadu. Viņa stāstīja, kā šis gads viņai personīgi paskrējis vēja ātrumā un kļuvis neaizmirstams, no laimīgas eiforijas, laižot pasaulē meitiņu, līdz pārpasaulīgām skumjām, zaudējot tēvu. Bet tāda ir dzīve, veidojot mūs par neatkārtojamām un unikālām personībām.

Interviju ar Solvitu Kabakovu pirms foruma LĪDERE lasiet šeit >>

 
Forumā šogad piedalījās ap 850 sievietēm klātienē, bet tiešraidē to vēroja 50 000 sieviešu!
Foruma programma tika sadalīta trīs atšķirīgās sesijās – “Profesionālā izaugsme – sasniedz vairāk!”, “Attiecības. Ģimene. Mijiedarbība” un trešā sesija – “Personiskā attīstība – sapņo drošāk!”. Pasākumu vadīja šarmantā Ilze Dobele.

Atskats uz forumu LĪDERE 2019Ar prologu "Starp debesīm un zemi"  uzstājās bijusī valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, runājot par sievietes spēku. V. Vīķe - Freiberga norādīja uz trim spēka avotiem:

  • klusums un ieklausīšanās sevī; - atvēlēt katru dienu spēks, kas nāk no citiem – lūdziet un jums tiks dots, kā arī dievišķais spēks – spēks no visuma un augstākiem spēkiem. 
  • spēks, kas nāk no citiem – lūdziet un jums tiks dots. Nav jākaunas lūgt un saņemt palīdzību no citiem.
  • dievišķais spēks – spēks no visuma un Dieva. Jābūt skaidram priekšstatam un vēlmei sirdī, un tad jālūdz!

Par to - lauzties vai nelauzties cauri griestiem, stāstīja Latvenergo padomes locekle Baiba Rubesa. Viņa dalījās ar Atskats uz forumu LĪDERE 2019vairākiem pieredzes stāstiem, kā aizskārusi griestus un izlauzusies tiem cauri profesionālajā jomā. Runājot par pirmo saskarsmi ar griestiem, Baiba dalījās ar atmiņām no bērnības: “Šis bērnības fejas pirksts, sajūta, ka var bez problēmām pārvarēt jebkurus griestus, man vēlāk ir palīdzējusi grūtos brīžos”. No B.Rubesas pirmo reizi dzirdēju terminu "Nogalināt ar laipnību" :) Viņas trīs moto "griestu pārvarēšanai":

  • lai panāktu šķietami neiespējamo, vienmēr paturi acīs mērķi;
  • veido stipras alianses ar domubiedriem;
  • nevērtē par zemu sieviešu solidaritāti.

Atskats uz forumu LĪDERE 2019Kā sievietēm pārliecināt sevi, ka viņa ir stiprāka nekā domā, atklāja Ugunsskolas dibinātāja Laura Dennler. Laura uzsvēra, ka tas, kas sievieti dzen uz priekšu, ir viņas bailes, ka viņa nav pietiekoši laba, ka viņu nemīlēs, ka viņa nav drošībā. Šīs bailes ātri vien pārvēršas vienā trakā dzīves skrējienā, un tad, kad sieviete vairs nespēj, ir novedusi sevi līdz “kliņķim”, tad nobremzē.” Tieši šīs bailes palīdz mazināt un atrisināt Lauras dibinātā Ugunsskola.

Zanda Rubene (Dr. paed., Mg. phil.) ir LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesore, Izglītības zinātņu un pedagoģisko inovāciju nodaļas vadītāja, arī ir viena no lektorēm forumā „Līdere” 2019. Turpinot tradīciju, Zandu gribētos salīdzināt ar balto liliju. Gudru, staltu, karalisku, bet sievišķīgu!

 

Ingrīda: Šis portāls ir sievietēm 40 plus, un tā lasītājas apvieno paaudzi, kur ir gan māmiņas, gan vecmāmiņas. Ko jūs gribētu teikt šīs paaudzes sievietēm par audzināšanu, par to, kā mēs varētu pareizi ievirzīt savu bērnu un mazbērnu „digitālo bērnību”, nevis vienkārši noliedzot tehnoloģijas un izceļot klišejisko „kad mēs augām...”, bet novēršot sliktāko scenāriju šiem tehnoloģiju laikmeta bērniem.

Intervija ar foruma Līdere lektori Zandu Rubeni

Zanda: Jautājums par audzināšanu vienmēr ietver sevī divas puses, gan to, kurš audzina, gan to, kurš tiek audzināts. Un, tā kā ir skaidrs, ka mēs dzīvojam pārmaiņu pasaulē, par to jau ir runāts daudz un es tagad neiedziļināšos tajā, kas ir pārmaiņu pasaule, bet ir viena ļoti svarīga lieta, kas sievietēm pēc 40 būtu jāņem vērā – cilvēka dzīvildze ir būtiski pagarinājusies. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ rodas paaudžu pētījumi, un pēc šiem pētījumiem spriežot, mēs šobrīd viena otrai blakus dzīvojam sešas paaudzes. Tās ir sešas atšķirīgas sociālo paradumu sistēmas, atšķirīgas vērtību sistēmas, atšķirīgi uzskati par audzināšanu.

Ja pirms gadiem 20-30 sievietes 40 gadu vecumā bija vai nu pusmūža sievietes vai sievietes gados, tad šobrīd, kad Eiropas Savienībā sievietes dzīvildze ir 80 un pat vairāk gadu, tad jāsaprot, ka 40 gadi, tā ir drīzāk jaunība.

40 un 50 gadi šobrīd nekādā gadījumā nav vecums. Un tas, ko mūsu mammas saka, ka mūsu 40 ir viņu 30, vai mūsu 50 ir viņu 40 – tā patiešām ir, kaut vai laika ziņā, kas mums ir atvēlēts, jo priekšā vēl 20-30 aktīvas dzīves gadi, un ne velti mēs runājam gan par mammām, gan vecmāmiņām šajā vecumā, jo pateicoties ilgajai dzīvei un mūsdienu medicīnas sasniegumiem, mēs varam būt gan mammas, gan vecmammas maziem bērniem vienlaicīgi. Un tomēr, tās ir atšķirīgas sociālas lomas, un tas izaicinājums audzināšanā ir tas, ka audzināšana būtībā ir attieksmju un vērtību tālāk nodošana no paaudzes paaudzē. Un ja mēs esam uzaugušas vienā sociālas kultūras kontekstā, bet tās mammas, kas ir 20 gadus jaunākas, citā, tad arī audzināšanas modeļi, ko izvēlamies, var būt diezgan atšķirīgi, bet mērķis ir viens.

Ja iesāku salīdzināt foruma LĪDERE dalībnieces ar puķēm, tad Astrīdu gribētos salīdzināt ar peoniju! Krāšņu, sievišķīgi viedu, vitālu un patiesu savā ziedēšanā. Arī viņa būs viena no lektorēm forumā LĪDERE šī gada 14.maijā.

 

Ingrīda: Kas ir sievietes sūtība?Astrīda Tirāne

Astrīda: Sievietes sūtība ir mīlēt. Mīlēt un radīt bērnus, jo sieviete vienīgā to var – atražot bērnus! Un – nepārtraukti kārdināt! Vienalga, vai viņai ir 15 gadi, vai 70. Viņai vienmēr jābūt formā, vienmēr jākārdina otra puse – vīrietis, un tas viņai piešķir sievišķību.

Jau ilgus gadus strādāju ar sievietēm, katru dienu uzklausot ap 20 sievietes. Kur sieviete iet ar savu sirdssāpi? Pie mācītāja un pie ginekologa. Gudras sievietes neiet pie draudzenēm. Tas ir tāds slidens ceļš. Pat Hemingvejs ir teicis: „Sargies no sievas draudzenēm!”. Šīs sievietes, kam ir kāda sirssāpe, nāk pie manis vakarā, kā pēdējās, un tad sarunas mums izvēršas tādas vieglākas, garākas un dvēseliskākas.

Un tādēļ es gribu atgādināt, kā ginekologs, kā endokrinologs, kā sievietes dvēseles pazinēja, ka mēs pēdējā laikā aizmirstam savu galveno būtību, savu galveno ceļu.

Kā mans znots, ārzemnieks teica: „jūs gan, tās latviešu sievietes esat interesantas, jums ir viens galvenais ceļš, un tad ir dažādi sānceļi – bizness, skaistums, sports utt.” Galvenais ceļš ir radīt bērnus. Bet sievietes tikai staigā pa sānceļiem, aizmirstot galveno ceļu. Un te es gribu teikt, mīļās sievietes, dzemdēsim, atražosim sevi, savu ģimeni, savu dzimtu – vienalga, kurā vecumā. Ņemot vērā manu dziļo pieredzi, jaunās tehnoloģijas, bērni visi var būt veseli, ar retiem izņēmumiem, ja grūtniecības laikā uzmanieties un ļoti sekojat savai veselībai un grūtniecības gaitai, jūs varat dzemdēt, jūs varat palikt stāvoklī jebkurā vecumā, ar jebkuru metodi. Vajag dzemdēt un vajag piepildīt sevi, vienalga, lai kā jūs koptu savu biznesu, savu skaistumu, pēc 40 ir šī tukšuma un baiļu sajūta. Instinkts nekur nepazūd, tas tiek nomākts un ir tikai tāda ārēja čaula, ka man to nevajag, ka viss ir labi. Bet ar mūsdienu tehnoloģijām, jau grūtniecības 7 nedēļās, nepilnos 2 mēnešos var pateikt, vai bērns ir vesels. 

Ingrīda: Tā ir arī viena no portāla "sievietēm 40 plus" tēmām, kas interesē arī mani personīgi. Kad gaidīju bērniņu 43 gadu vecumā, es daudz lasīju un interesējos, un ārstu viedokļi par to bija ļoti dažādi. Arī tādi, ka vēlu dzemdēt ir liels risks. 

Astrīda: Muļķības. Es savai mammai piedzimu 45 gados, manam tēvam bija 50. Es parasti visiem saku - kāda man vaina? Man ir 7 mazbērni un 2 mazmazbērni!

Ingrīda: Bet kad bērns jau paaudzies, arī mammai vairāk gadu, nav jau tā spēka tik daudz, kā jaunībā.

Astrīda: Nu un tad? Šajā vecumā jau var atļauties aukli, paņem 2 aukles – kā agrāk, labās, respektējamās ģimenēs bija aukle, un bija guvernante. Piemēram, mani audzināja mana viedā vecmāmiņa, kurai bija 5 klašu izglītība. Bet viņa man mācīja tādas lietas, kā: Nepielūdz naudu! Iemācies savu amatu, lai tu nebūtu atkarīga no vīrieša. Tver mirkli, jo tas ir skaists.
Un tamlīdzīgi, tādas tautas gudrības, iekšējas gudrības. Un tagad arī ir citi laiki, lielākas iespējas bērna pieskatīšanai un nodarbināšanai, jau mazu 1 gada vecumā ņem līdzi uz kalnu, uzstutē uz slēpēm. Un ja tu esi vientuļa mamma, nu un tad, mūsdienās tas nav abolūti nekāds negods. Tas drīzāk ir pagodinājums, ja vien tu vari viņu uzturēt!

Ingrīda: Jūs piekrītat tam, ka vidēji cilvēka mūža ilgums mūsdienās ir lielāks?

Astrīda: Tam ir oficiāla statistika! Agrāk, 1901. Gadā sievietes vidēji dzīvoja līdz 55 gadiem. Pirms kādiem 10 gadiem vidējais sievietes vecums bija 78 gadi. Tagad- 80. Bet menopauze Latvijā sievietēm ir tikai vidēji 52,5 gados! Mēs esam dabai „nozagušas” 20-25 gadus! Mums šis dabas jautājums ir kaut kā jāpiepilda.

Forumā "Līdere" stāstīšu arī par hormonaizvietojošo terapiju. Ir tik daudz jaunas informacijas šobrīd. Es katru gadu braucu uz 3 pasaules mēroga kongresiem, un zinu tos viedokļus, kādi tur izskan, un arī uz klīniskiem pētījumiem balstītus  pierādījumus. Es to varu atļauties tikai tādēļ, ka man ir absolūta privātprakse. Agrāk bija uzskats, ka sievietei jāieiet klimaksā sagatavotai ar hormonpreperātiem. Tagad ir izkristalizējušās likumības. Sākumā tie medikamenti, ko deva, tiešām dažreiz varēja izraisīt krūts vēzi. Pēc tam teica, ka 8 gadus tos var lietot, pēc tam nē. Bet tagad šīs zāles ir aizliegtas! 

Intervija ar Solvitu Kabakovu, Foruma “LĪDERE” izveidotāju un galveno organizētāju.

 Līdere ir katrā no mums!

Tiekamies ar Solvitu mājīgajā kafejnīcā Kinfield, un, ja būtu ļauts Līderes sievietes salīdzināt ar ziediem, Solvitai piestāvētu rozes tēls, skaista, mazliet noslēpumaina, it kā trausla, bet iekšēju spēku izstarojoša.

 

Ingrīda: Iesākumā lūgšu Tev pastāstīt mazliet par sevi, kas Tu biji pirms foruma “dzimšanas”, vai pasākumu vadīšana ir Tava profesija, vai aicinājums?

 

Solvita: Man ir ļoti liela pieredze pasākumu organizēšanā – jau vairāk nekā 10 gadus esmu šajā nozarē, organizējot visdažādākos pasākumus. Kopumā es esmu noorganizējusi ap 300 dažādu forumu, konferenču, pasākumu par visdažādākajām tēmām: gan investīcijas, mežsaimniecība, enerģētika, tehnoloģijas, medicīna… tad es no šī uzņēmuma aizgāju, bet turpināju izmantot savu pieredzi, palīdzot organizēt pasākumus, pārsvarā es konsultēju lielus uzņēmumus, kam bija nepieciešams organizēt lielus pasākumus, konferences – es palīdzēju gan organizācijas, gan mārketinga, īpaši digitālā mārketinga jomā. Un tad pienāca tas brīnišķīgais brīdis manā dzīvē, kad es sapratu, ka man būs bēbītis un ka man ir visas iespējas izvēlēties – nedarīt vispār neko, jo sievietēm ir tā priekšrocība, ka viņa var šo savu laiku pilnībā veltīt sev un bērniņam, vai arī tomēr kaut ko darīt. Un tā, pazīstot sevi, jo es nespēju vienkārši nosēdēt malā, mierā un klusumā, man bezvējš ir graujošs... tad es sapratu, ka izmantošu šo laiku, lai īstenotu kādu no saviem seniem sapņiem un mēģināšu darīt kaut ko vienu, bet tā, pa īstam no sirds! Jo, ja tu dari daudz visa kā, ja vienlaicīgi ir 4, 5 vai 8 projekti, tad, lai arī tu dari pēc labākās sirdsapziņas, tomēr tu redzi, ka katru no tiem varētu izdarīt daudz labāk, ja vien būtu tam pietiekoši daudz laika, enerģijas un resursu. Tajā brīdi manī radās doma izveidot tādu lielu, skaistu pasākumu sievietēm. Kāpēc sievietēm, un kāpēc tieši tādu? Reiz es organizēju konferenci „Sieviete biznesā”, kādus 6-7 gadus pēc kārtas un sapratu, ka no visām tēmām, ar ko es biju strādājusi, šī man bija sirdij vistuvākā. To es darīju ar vēl lielāku aizrautību un sajūsmu, ar sajūtu, ka to daru priekš sevis. Paralēli tam esmu arī biedrības „Līdere” biedre, kur sievietes savā starpā dalās ar dažādām idejām, pārdzīvojumiem un piedzīvojumiem mentorē jaunākās uzņēmējas un cenšas savu biznesa domāšanu, savu pieredzi nodot citām sievietēm.

Saliekot to visu kopā, tas bija gan mans sapnis izveidot pašai kaut ko lielu, grandiozu 1x gadā, un arī vēlme kā Līdere biedrei dalīties un dot tieši sievietēm, jo, lai arī šis skaitās sieviešu laikmets, ir skaidrs, ka tieši sievietēm vairāk ir vajadzīgs tāds iedrošinājums, pamudinājums, iespēja pabūt kopā un dalīties pieredzē, un tas atbalsta plecs blakus mums ir vairāk vajadzīgs, nekā vīriešiem. Saliekot šīs domas kopā ar manu intuīciju un dvēseles stāvokli, es nolēmu ko tādu radīt. Ja sanāks – lieliski, ja nesanāks – arī nekas traks, galu galā... Toreiz mans vīrs un mana mamma saķēra galvu un teica, Tu taču esi traka, ko tu iedomājies, Tev taču jūnijā jādzemdē, bet maijā Tev tik liels pasākums!


Līdere

Ingrīda: Vai tas nozīmē, ka Tev nebija atbalsta tajā visā no ģimenes puses?

 

Solvita: Nē, tieši otrādi, lai arī ģimene bija tik norūpējušies un satraukušies par manām trakajām idejām, man bija milzīgs atbalsts. Bet, ņemot vērā to, ka tas ir mans trešais bērns un es tiešām zinu, ko tas nozīmē, es zināju, uz ko eju un atbalsts patiešām bija liels- no ģimenes, lielajiem bērniem, draudzenēm. Visiem, kam stāstīju par savu ideju un plāniem, laikam pielipa mana degsme un mirdzums acīs, visi mani atbalstīja un iedrošināja, un jāatzīst, ka tik viegli kā šis projekts, neviens projekts vēl nav gājis uz priekšu manā dzīvē. Mēs, aktīvās sievietes, kas vienmēr dara vienu, otru, trešo lietu, zinām, kāda ir tā sajūta, kad kāda izsapņota ideja neiet uz priekšu, it kā pret kalnu, un liekas, tu esi vienīgais, kas tam ir noticējis, un tu viena vel to akmeni kalnā, un jā, reizēm arī uzvel, bet tas ir prasījis tik daudz spēka, enerģijas, apņemšanās, ka reizēm jāpadomā, vai tas bija tā vērts. Bet ir reizes kā šī, kad Tu padomā, palaid kosmosā to domu un viss notiek! Viss kā sniega bumba veļas, un Tu tikai spēj iezīmēt to pareizo ceļu. Tas bija ārkārtīgi jauks piedzīvojums ar tik daudz pozitīvām emocijām, jauniem kontaktiem, pilnīgi vārdiem neizteicams pacēlums, kurā es jau pusotru gadu dzīvoju!