user_mobilelogo

Latvijas sieviešu lielākie svētki jau teju klāt. Jau rīt, 17. septembrī, izstāžu centra “Ķīpsala” durvis vērsies un sāksies grandiozākais pasākums, kas veltīts Latvijas sievietēm - izaugsmes un iedvesmas Forums LĪDERE 2021, ko skatītājas varēs baudīt gan klātienē ar “zaļajiem” Covid-19 sertifikātiem, gan tiešsaistē.

Pasākums norisināsies jau ceturto reizi, turpinot priecēt dāmas ar vērtīgu, iedvesmojošu, sirsnības pilnu un pārsteigumiem bagātu dienu no sākuma līdz pat noslēgumam.

“Forums LĪDERE” norisē būtiska nozīme ir pasākuma draugiem - ģenerālsponsoriem un atbalstītājiem, kuri katrs ar savu burvju nūjiņu kopīgiem spēkiem palīdzēs uzburt šos skaistos svētkus ikvienai sievietei gan klātienē, gan tiešsaistē. Tāpat apmeklētājas varēs baudīt foruma draugu sarūpētus pārsteigumus sievišķīgumam, labsajūtai, veselībai, kā arī garšas kārpiņām.

Oriflame mārketinga un pārdošanas atbalsta vadītāja Baltijas valstīs Kristīne Celma uzsver: “Justies labi, izpaust sevi un priecāties par dzīvi! Būt pašpārliecinātai un apzināties savu vērtību, augt un tiekties pēc kaut kā vairāk! Tas ir Oriflame dzīvesveids, kam ticam un iedvesmojam tam ikvienu sievieti – līdzīgi kā “Forums LĪDERE”. Tieši tāpēc ar lielu gandarījumu šogad arī mēs esam dalībnieku vidū. Tiekamies forumā!”

Audi zīmola vadītājs Latvijā un Lietuvā Ilgvars Ļubka: “Līderi ir tie, kas domā ilgtspējīgi, rosina pozitīvas pārmaiņas un ir vērsti uz progresu. Gan Audi, gan Forums LĪDERE apvieno izcilas personības un vienlaikus iedvesmo būt drosmīgiem ceļā uz saviem mērķiem un arvien jauniem sasniegumiem”.

Veselības centru apvienības valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa: "Lai sieviete justos skaista un laimīga, viņai ir jābūt veselai. Veselības Centru apvienība ik dienu rūpējas par mūsu sieviešu veselību un skaistumu, kā arī pasargā viņu ģimenes locekļu pašsajūtu un veselību. Tāpēc arī šogad būsim kopā “Forums LĪDERE”, lai ekspreskonsultācijās ar izciliem ārstiem iepazītos ar mūsdienīgākajām iespējām, kā būt veselām, skaistām un laimīgām”.

Jau rīt vērienīgākais pasākums Latvijas sievietēm “Forums LĪDERE”

“Forums LĪDERE” dibinātāja Solvita Kabakova uzsver, ka šis pasākums ir gluži kā svētki Latvijas sievietēm. Tā tas tiešām arī ir - par to liecina gan pasākuma atmosfēra, dekorācijas, priekšnesumi, gan sarūpētie pārsteigumi visas dienas garumā. Ne velti forumā šobrīd brīvu vietu vairs nav - visas 1000 biļetes klātienes apmeklējumam ir izpārdotas. Taču, lai dotu iespēju jebkurai Latvijas sievietei iedvesmoties un baudīt šo svētku dienu, jau ceturto gadu “Forums LĪDERE” nodrošinās bezmaksas tiešraidi visas dienas garumā. Pagājušā gadā mēs bijām kopā ar 93 000 sieviešu visā pasaulē, kur vien skan latviešu valoda.

Arī šogad aicinām pievienoties tiešraidei Forums LĪDERE FaceBook plūsmāforumslidere.lv mājaslapā un daudzos citos kanālos.

 

Informāciju sagatavoja: Keitija Krastiņa,
e-pasts: info@forumslidere

Tā kā visas biļetes jau ir pārdotas, šobrīd vēl ir iespēja pieteikties Gaidītāju sarakstā 

Forums Līdere- gaidītāju saraksts

Forums LĪDERE dibinātāja Solvita Kabakova: “Šogad mēs noteikti tiksimies!”.  

Esošā situācija pasaulē transformējusi teju visas nozares, savukārt pasākumu rīkotājiem jāpielieto savs radošums, lai plānoto varētu noorganizēt, ievērojot epidemioloģiskos norādījumus. Arī iedvesmas un izaugsmes pasākuma, grandiozākā gada notikuma sievietēm - Forums LĪDERE organizatoriem jādomā, kā apmeklētājām sagādāt drošus un vienlaikus neaizmirstamus un sievišķīgus svētkus. Tādi tie solās būt arī šogad, 17. septembrī, pulcējot ap 1000 apmeklētāju klātienē izstāžu centrā “Ķīpsala” un vēl vairākus simtus tūkstošu tiešsaistē.

  Septembrī plānotais Forums LĪDERE norisināsies jau ceturto reizi, kas liecina par to, ka tā ir lieliska tradīcija, kas jāturpina. Pasākuma dibinātāja Solvita Kabakova intervijā Tvnet atklāj, ka šobrīd rit aktīva gatavošanās pasākumam - jau notikusi lektoru tikšanās, tiek runāts ar māksliniekiem, notiek vienošanās par telpu iekārtojumu, ēdienkarti. Tāpat kā pērn arī šogad Forums LĪDERE norisināsies izstāžu centra “Ķīpsala” plašajās telpās, ļaujot ievērot epidemioloģiskās prasības. “ Pagājušajā gadā mēs pierādījām, ka spējam jebkuru telpu pārvērst iedvesmas oāzē, un es varu apsolīt, ka arī šogad būs “wow” efekts” - atklāj Solvita.

 

Forums Līdere- balva
Forums "Līdere" ir ieguvis prestižo Latvijas Pasākumu forums "Izcilības Balvu" kā 2020.gada IZCILĀKĀ KONFERENCE.

  Pasākuma dibinātāja uzsver, ka tiks darīts viss, lai pēc iespējas ikvienai interesentei, īpaši tām, kuras jau sen biļeti ir iegādājušās, būtu iespēja forumu apmeklēt. Vienlaikus līdzīgi kā, piemēram, kafejnīcās, kinoteātros, operā - pilnīgi droši, ka pasākumā bez ierobežojumiem varēs piedalīties tās dāmas, kuras uzrādīs derīgu Covid-19 sertifikātu. “ Visas 1000 biļetes ir pārdotas, un mēs vēlamies, lai tās emocijas, sajūtas, visu to, ko mēs gatavojam, dāmas var baudīt klātienē ” - turpina Solvita.  

Gluži kā iepriekš, arī 17. septembrī apmeklētājas visas dienas garumā gaidīs dažādi pārsteigumi - gan muzikāli, gan kulināri. Būtībā katru gadu kopīgais ir tikai Forums LĪDERE koncepts - grandiozs, iedvesmojošs pasākums. Viss pārējais, ieskaitot lektorus un tematus, atšķiras, sniedzot skatītājām iespēju atrast sev piemērotāko, aktuālāko un noderīgāko.  

Būtiski, ka šī gada pasākumā tiks runāts arī par līderību šajā sarežģītajā laikā. “Es domāju, ka tās klints sievietes laiks ir pagājis un bieži vien tas mūsu stiprums ir mūsu vājumā - kad mēs mācāmies gan lūgt palīdzību, gan to pieņemt. Ja cilvēks redz, ka tu vari būt pazudusi, izmisusi, bet pēc tam saņemties, smaidīt un ar pārliecību iet uz priekšu - tas dod vislielāko cerību ” - savas pārdomas par līderi mūsdienās atklāj Solvita.  

 

Informāciju sagatavoja: Keitija Krastiņa,
e-pasts: info@forumslidere

Atskats uz Forumu "Līdere" 2020 >>

Atskats uz Forumu "Līdere" 2019 >>

Intervija ar Solvitu Kabakovu, foruma "Līdere" izveidotāju >>

Jau šo piektdien, 2.oktobrī, norisināsies ilgi gaidītais un grandiozais sieviešu izaugsmes un iedvesmas pasākums “Forums LĪDERE 2020”. Ņemot vērā situāciju pasaulē un ieviestos pulcēšanās ierobežojumus Latvijā, pasākums mainījis gan norises laiku, gan vietu – tas notiks plašajās un ērtajās izstāžu centrs “Ķīpsala” telpās. Vienlaikus jāpiemin, ka par spīti šīm izmaiņām pasākuma programma saglabās nemainīgi augsto kvalitāti, ļaujot ieklausīties zinošu un dzīves gudru lektoru pieredzē, padomos un atziņās. “Forums LĪDERE” rīkotāji parūpējušies arī par dažādiem pārsteigumiem visas dienas garumā, lutinot apmeklētājas gan ar mākslinieciskām performancēm, gan sagādājot baudas mirkļus Foruma LĪDERE 2020 programmakā acīm, tā ausīm. 

Pulcējot 1000 Latvijas aktīvās, atvērtās, uz izaugsmi un attīstību vērstās sievietes klātienē un vēl desmitiem tūkstošu tiešsaistes skatītāju, “Forums LĪDERE” norisināsies jau trešo gadu, šoreiz zeltainā rudens caurvīts. Turpinot tradīciju, arī šogad pasākuma programma sadalīta trīs lielās daļās, katrā no tām koncentrējoties uz atšķirīgu jomu sievietes dzīvē. 

Pirmā sesija veltīta profesionālajai izaugsmei, iedrošinot sasniegt vairāk. Šo daļu, uzstājoties ar foruma prologu, jau tradicionāli atklās Vaira Vīķe-Freiberga. Lektoru uzstāšanās šajā sesijā būs cieši saistītas ar tādām tēmām kā sieviešu līderība, prasme uzdrošināties un noticēt sev. Par to, kāda ir cena būt sievietei – vadītājai, ko tas prasa un vai vispār ir vērts ko tādu uzņemties. Tāpat šajā sesijā tiks runāts par sievietes iespējām dažādās kultūrās un to, kā sasniegt sev vēlamo, izmantojot ķermeni kā instrumentu. 

“Forums LĪDERE” otrās daļas fokusā – attiecības, ģimene un mijiedarbība. Šajā daļā, savukārt, tiks runāts par spēju bez nosacījumiem ziedoties un atdot sevi mīļotā cilvēka dēļ. Vienlaikus tiks akcentēts tas, ka ir būtiski saskatīt sevī gaišo un labo, kā uzdrošināties riskēt un nebaidīties kļūdīties. Tiks apskatītas arī tēmas, kas saistītas ar sievietes veselību.

Savukārt pasākuma noslēdzošā sesija tiks veltīta sievietes personiskajai attīstībai, mudinot sapņot drošāk. Šajā sadaļā tiks akcentētas tēmas par pašapziņas attīstību – kā sadzirdēt sevi un patiesi rūpēties, kā būt savas dzīves līderei, bet tajā pašā laikā neaizmirst parūpēties par attiecībām ar sevi pašu. 

Starp lekcijām visas dienas garumā apmeklētājas gaidīs dažādi pārsteigumi. Priecēs gan muzikāli un sirdi sildoši priekšnesumi ar Latvijā zināmu un atzītu mākslinieku piedalīšanos, gan virkne pieredzes stāstu, ar ko īsajās intervijās iepazīstinās īpašie viesi. Tāpat apmeklētājas lutinās un pavisam īpašus brīžus sagādās “Forums LĪDERE” plašais atbalstītāju pulks, dāvājot gan aizkustinājuma un patīkama satraukuma, gan saldus un sievišķīguma pilnus brīžus. To visu sola viena diena, kas, pēc “Forums LĪDERE” dibinātājas Solvitas Kabakovas teiktā, būs kā svētku diena ikvienai apmeklētājai.

Foruma LĪDERE 2020 programma

 

Foruma LĪDERE 2020 programma

 

 

PROGRAMMA

LĪDEREs ideālās šampanieša brokastis un sirsnīga sagaidīšana forumā

8.30-9.30

 

pirmā sesija

9.30-12.30

“PROFESIONĀLĀ IZAUGSME – SASNIEDZ VAIRĀK!”

• 9.30 Foruma atklāšana

• 9.40 Foruma prologs

Vaira Vīķe-Freiberga

• 10.00 Maksa būt vadītājai. Cik liela tā ir un vai tas ir tā vērts

Gunta Jēkabsone, Circle K izpilddirektore 

• 10.20 Sievietes ir lieliskas līderes, ja vien uzdrošinās un notic sev

Laura Keršule, LMT viceprezidente

• 10.40 Kad katra diena kā vesela dzīve

Ilze Vinķele, LR Veselības ministre

 

11.00-11.30 Uzkodas, kafija, atelpas brīdis 

 

• 11.30 Pieredzes stāsts

Lotte Tisenkopfa-Iltnere, Madara Cosmetics dibinātāja

• 11.50 Sievietes iespējas dažādās kultūrās

Evita Lune, Pedersen & Partners globālā partnere

• 12.10 Ķermenis kā instruments

Zane Daudziņa, aktrise, runas trenere

 

12.30-13.30 Vieglas pusdienas labsajūtai un enerģijai

 

 

otrā sesija

13.30-15.20

“ATTIECĪBAS. ĢIMENE. MIEJIEDARBĪBA”

• 13.30 Sieviete - mūza

Ausma Kantāne-Ziedone, aktrise

• 14.00 Sievietes veselība

Ilze Aizsilniece, Latvijas Ārstu biedrības prezidente, ģimenes ārste

• 14.20 Gaišums ir Tevī 

Sandra un Juris Cālīši

• 14.40 Uzdrošinies riskēt, nebaidies kļūdīties

Trūdija Žagare

• 15.00 3 minūtes, kas maina visu. 3 stāsti

Valdis Melderis, Radio un TV cilvēks, pasākumu vadītājs

 

15.20-16.00 Uzkodas, kafija, atelpas brīdis 

 

trešā sesija

16.00-18.00

“PERSONISKĀ ATTĪSTĪBA – SAPŅO DROŠĀK”

• 16.00 Pašapziņas attīstība – kā dzirdēt sevi un patiesi rūpēties?

Marija Ābeltiņa, psiholoģe un KBT psihoterapeite

• 16.20 Tavas attiecības ar savu tuvāko – sevi pašu

Inga Gorbunova, izdevēja un Imperfekt galvenā redaktore

• 16.40 Kā būt līderei savai dzīvei?

Ingrīda Blūma, Iespējamās Misijas patronese

• 17.00 Programma 2021

• 17.10 Jaunās pasaules līdere

Jolanta Cihanoviča, vadības konsultante un trenere

• 17.30 …un visam pa vidu – ES…

Baiba Sipeniece-Gavare, TV seja

 

 

Foruma noslēgums

18.00

Sarunas, atkalredzēšanās un jaunas tikšanās. 

Glāze šampanieša, uzkodas, lieliska mūzika un ideāla kompānija

 

Šobrīd esošā situācija maina gan pasauli, gan ikdienu un mūs pašas. Taču nemainīgi gaidīti paliek visi skaistie notikumi un brīži, kuri liek paspert pāris soļus ārpus ierastā un saskatīt savā dzīvē kādu košu saules staru. Latvijas aktīvajām uz izaugsmi vērstajām sievietēm šis notikums noteikti būs Forums LĪDERE, kas, daudzu neaizmirstamu mirkļu piesātināts, oktobra sākumā priecēs jau trešo reizi. Sekojot epidemioloģiskās drošības noteikumiem un rekomendācijām, pasākuma norisē veiktas būtiskas korekcijas, pārceļot to no ceriņu smaržas piesātinātā maija uz ne mazāk apburošo viršu ziedēšanas laiku, 2. oktobri. Līdztekus datumam mainīta arī foruma norises vieta, kas nu būs izstāžu centrs “Ķīpsala”, ļaujot šos iedvesmas svētkus baudīt droši, taču ne mazāk skaisti. 

Forums Līdere 2020

Iedvesmas un izaugsmes pasākums Forums LĪDERE jau kļuvis teju par tradīciju un ļoti gaidītu pasākumu, kas par spīti situācijai pasaulē, ikvienu aktīvo, atvērto sievieti priecēs arī šogad. Gādājot ne tikai par to, lai apmeklētājām pasākums būtu patiešām īsti svētki, pilni iedvesmas, pozitīvu emociju, neaizmirstamu brīžu un jaunu tikšanos, Forums LĪDERE organizatori parūpēsies arī par to, lai ikviena dalībniece justos droši. Tieši tāpēc par pasākuma norises vietu izvēlētas plašās un ērtās izstāžu centra “Ķīpsala” telpas. Tāpat apmeklētājām būs pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi un izsniegtas sejas maskas, ko varēs nēsāt pēc pašu vēlmes.

Šogad pasākums vienuviet pulcēs 1000 dalībnieces, kuras varēs klausīties un baudīt 20 iedvesmojošu un sirds gudru lektoru uzstāšanos. Forums LĪDERE dibinātāja Solvita Kabakova atklāj, ka arī šogad Forums LĪDERE norise no pirmās līdz pēdējai minūtei tiks translēta bezmaksas tiešraidē. Pagājušā gadā šo iespēju izmantoja vairāk nekā 80 000 interesentu. Organizatoru sarūpētā bezmaksas tiešraide ļaus smelties iedvesmu tūkstošiem sieviešu visā Latvijā un ārpus tās.

Arī šogad Forums LĪDERE programma sadalīta trīs lielās daļās. Pirmajā no tām saturs saistīts ar profesionālo izaugsmi un to, kā sasniegt vairāk. Šeit uzreiz jāsaka, ka vēl viena nemainīga tradīcija ir pasākumu atklājošais foruma prologs, ar kuru arī šogad uzstāsies Vaira Vīķe-Freiberga. Otrā daļa veltīta attiecībām, ģimenei un mijiedarbībai. Savukārt noslēdzošā Forums LĪDERE daļā tiks aktualizēta sievietes personiskā attīstība, mudinot sapņot drošāk.

Starp lekcijām, kurās uzstāsies gan sabiedrībā zināmas personības, gan jomas eksperti, apmeklētājām tiks sarūpēti dažādi pārsteigumi, kas visas dienas garumā ļaus baudīt pasākumu ar visām maņām un katru šūniņu. Tie būs gan muzikāli priekšnesumi, gan dažādas citas mākslinieciskās performances. Papildus prieka un patīkama satraukuma brīžus apmeklētājām sagādās laimes rats ar iespēju uzgriezt vērtīgas un unikālas balvas. Protams, ka ļoti īpaša nozīme būs arī kulināriem pārsteigumiem un saldiem brīžiem, par ko parūpēsies Forums LĪDERE partneri.

Šis viss un vēl daudz citu pārsteigumu veidos 2. oktobri – dienu ārpus ierastā, svētku dienu, dienu, kad baudīt, būt bezrūpīgai un vienkārši laimīgai!

Informāciju sagatavoja: Keitija Krastiņa E-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Telefons: 27764001

Forums LĪDERE 2020 ir pārcelts uz rudeni - tas notiks 2.oktobrī!


Līdz ar pašu Forums LĪDERE, ik gadu aug arī Latvijas aktīvo, uz izaugsmi vērsto sieviešu skaits. Pasākumu šogad klātienē varēs vērot vairāk nekā 1000 dalībnieču, taču vēl vairāki desmiti tūkstošu iedvesmas alkstošu sieviešu to varēs skatīties bezmaksas tiešraidē. Forums LĪDERE dibinātāja Solvita Kabakova norāda, ka pasākums ir gluži kā svētku diena ikvienai tā dalībniecei un veltīts sievietei visās dzīves jomās: uzņēmējdarbībā, politikā, mākslā, zinātnē, tehnoloģijās. Sievietei karjerā un ģimenē. Ikvienai sievietei, kas atvērta jaunām iespējām, attīstībai un vēlas sapņot drošāk un sasniegt vairāk.

Foruma organizatori būs sagatavojuši daudzveidīgu pasākuma programmu visas dienas garumā - gan izklaidējošu un saturīgu, gan pārdomu un iedvesmas, gan arī jaunu atziņu pilnu. Uz skatuves šogad kāps kopumā 20 lektoru, kas dalīsies savā pieredzē, zināšanās un padomos tādās ikvienai sievietei aktuālās tēmās kā profesionālā izaugsme, attiecības, ģimene un mijiedarbība, kā arī personiskā attīstība. Kā jau ierasts Forumu LĪDERE paspilgtinās dažādi talantīgi skatuves mākslinieki, liekot ikvienai skatītājai sajusties ļoti īpašai, gluži kā savā svētku dienā.

Nedaudz jau ieskatoties Forums LĪDERE 2020 programmā, jāpiemin, ka jau trešo gadu pēc kārtas ievada vārdus teiks un īpašo gaisotni pasākumam piešķirs viena no Latvijas izcilākajām Līderēm – bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Ar savu pieredzes stāstu dalīsies un uz skatuves kāps arī uzņēmuma “Madara Cosmetics” dibinātāja un radošā direktore Lotte Tisenkopfa-Iltnere. Ar viediem un pārdomu pilniem vārdiem pasākumu emocionāli bagātinās aktrise, kas savu mūžu ziedojusi, būdama mūza kam lielam, skaistam, varenam. Ko tas nozīmē sievietei, kā tad ar viņas pašas sapņiem un cerībām? Par to pastāstīs iemīļotā aktrise Ausma Kantāne-Ziedone. Forums LĪDERE 2020 iedvesmojošo un sirds gudro lektoru loku papildinās arī aktrise un Latvijas Kultūras akadēmijas docente Zane Daudziņa, kura pastāstīs, kā efektīvāk izmantot ķermeni kā instrumentu un šādi tuvoties saviem mērķiem. Bijusī baņķiere, kas savu dzīvi nu velta programmas “Iespējamā misija” izveidei, Ingrīda Blūma atklās to, kā būt savas dzīves līderei.

Forums LĪDERE ir pasākums, kas iedvesmo ne tikai uz vienu mirkli, stundu vai dienu. Tas ir emocionāls, izzinošs, pārdomu pilns piedzīvojums, kas bieži vien maina ierasto ikdienas ritējumu, ļauj pārvarēt bailes, mudina noticēt sev, motivē piepildīt savus sapņus un sasniegt dzīves augstākās virsotnes. To apstiprina arī pašu foruma apmeklētāju teiktais: “Īpaša diena katrai sievietei. Īsts baudījums visas dienas garumā. Iedvesmojošas, uzmundrinošas un motivējošas lektoru uzstāšanās. Neaprakstāmi spēcīga enerģija, skaisti noformēta vide un gards cienasts. To ir vērts piedzīvot! Paldies!”. Pasākumu atzinīgi novērtē arī kāda cita skatītāja: “Labi ir izzināt savas iespējas. Vērtīgi ir paklausīties, kā soli pa solim var sasniegt savus mazos un lielos mērķus”. Tomēr visvairāk skatītājas novērtē pasākuma īpašo gaisotni un sniegto iedvesmu, ko pavisam noteikti varēs izjust jau pēc pāris mēnešiem, kad Dailes teātra durvis tiks vērtas Forumam LĪDERE 2020.
 

 

VEF kultūras pils 14.maijā sagaidīja LĪDERES dalībnieces krāšņi saposta un ziediem rotāta. Iekštelpās, liekas, bija padomāts par katru niansi, lai sievietes šeit justos kā svētkos ielūgtas un gaidītas. Forums notiek tikai otro gadu, bet dalībnieču skaits ir krietni audzis un, esmu pārliecināta, nākošgad būs vēl daudz lielāks. Jāatzīst, ka tikai otro gadu rīkojot šādu pasākumu tik lielam cilvēku skaitam, pasākuma organizētājiem viss bija izdevies lieliski. To apliecināja arī kāda dāma, ar ko sarunājos, gaidot pie loterijas rata, ka šogad pasākums esot vēl lieliskāk organizēts.Atskats uz forumu LĪDERE 2019

Forumu atklāja pati Solvita Kabakova, pasākuma izveidotāja un galvenā organizētāja, ar īsu, sirsnīgu un patiesu ievadu. Viņa stāstīja, kā šis gads viņai personīgi paskrējis vēja ātrumā un kļuvis neaizmirstams, no laimīgas eiforijas, laižot pasaulē meitiņu, līdz pārpasaulīgām skumjām, zaudējot tēvu. Bet tāda ir dzīve, veidojot mūs par neatkārtojamām un unikālām personībām.

Interviju ar Solvitu Kabakovu pirms foruma LĪDERE lasiet šeit >>

 
Forumā šogad piedalījās ap 850 sievietēm klātienē, bet tiešraidē to vēroja 50 000 sieviešu!
Foruma programma tika sadalīta trīs atšķirīgās sesijās – “Profesionālā izaugsme – sasniedz vairāk!”, “Attiecības. Ģimene. Mijiedarbība” un trešā sesija – “Personiskā attīstība – sapņo drošāk!”. Pasākumu vadīja šarmantā Ilze Dobele.

Atskats uz forumu LĪDERE 2019Ar prologu "Starp debesīm un zemi"  uzstājās bijusī valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, runājot par sievietes spēku. V. Vīķe - Freiberga norādīja uz trim spēka avotiem:

  • klusums un ieklausīšanās sevī; - atvēlēt katru dienu spēks, kas nāk no citiem – lūdziet un jums tiks dots, kā arī dievišķais spēks – spēks no visuma un augstākiem spēkiem. 
  • spēks, kas nāk no citiem – lūdziet un jums tiks dots. Nav jākaunas lūgt un saņemt palīdzību no citiem.
  • dievišķais spēks – spēks no visuma un Dieva. Jābūt skaidram priekšstatam un vēlmei sirdī, un tad jālūdz!

Par to - lauzties vai nelauzties cauri griestiem, stāstīja Latvenergo padomes locekle Baiba Rubesa. Viņa dalījās ar Atskats uz forumu LĪDERE 2019vairākiem pieredzes stāstiem, kā aizskārusi griestus un izlauzusies tiem cauri profesionālajā jomā. Runājot par pirmo saskarsmi ar griestiem, Baiba dalījās ar atmiņām no bērnības: “Šis bērnības fejas pirksts, sajūta, ka var bez problēmām pārvarēt jebkurus griestus, man vēlāk ir palīdzējusi grūtos brīžos”. No B.Rubesas pirmo reizi dzirdēju terminu "Nogalināt ar laipnību" :) Viņas trīs moto "griestu pārvarēšanai":

  • lai panāktu šķietami neiespējamo, vienmēr paturi acīs mērķi;
  • veido stipras alianses ar domubiedriem;
  • nevērtē par zemu sieviešu solidaritāti.

Atskats uz forumu LĪDERE 2019Kā sievietēm pārliecināt sevi, ka viņa ir stiprāka nekā domā, atklāja Ugunsskolas dibinātāja Laura Dennler. Laura uzsvēra, ka tas, kas sievieti dzen uz priekšu, ir viņas bailes, ka viņa nav pietiekoši laba, ka viņu nemīlēs, ka viņa nav drošībā. Šīs bailes ātri vien pārvēršas vienā trakā dzīves skrējienā, un tad, kad sieviete vairs nespēj, ir novedusi sevi līdz “kliņķim”, tad nobremzē.” Tieši šīs bailes palīdz mazināt un atrisināt Lauras dibinātā Ugunsskola.

Zanda Rubene (Dr. paed., Mg. phil.) ir LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesore, Izglītības zinātņu un pedagoģisko inovāciju nodaļas vadītāja, arī ir viena no lektorēm forumā „Līdere” 2019. Turpinot tradīciju, Zandu gribētos salīdzināt ar balto liliju. Gudru, staltu, karalisku, bet sievišķīgu!

 

Ingrīda: Šis portāls ir sievietēm 40 plus, un tā lasītājas apvieno paaudzi, kur ir gan māmiņas, gan vecmāmiņas. Ko jūs gribētu teikt šīs paaudzes sievietēm par audzināšanu, par to, kā mēs varētu pareizi ievirzīt savu bērnu un mazbērnu „digitālo bērnību”, nevis vienkārši noliedzot tehnoloģijas un izceļot klišejisko „kad mēs augām...”, bet novēršot sliktāko scenāriju šiem tehnoloģiju laikmeta bērniem.

Intervija ar foruma Līdere lektori Zandu Rubeni

Zanda: Jautājums par audzināšanu vienmēr ietver sevī divas puses, gan to, kurš audzina, gan to, kurš tiek audzināts. Un, tā kā ir skaidrs, ka mēs dzīvojam pārmaiņu pasaulē, par to jau ir runāts daudz un es tagad neiedziļināšos tajā, kas ir pārmaiņu pasaule, bet ir viena ļoti svarīga lieta, kas sievietēm pēc 40 būtu jāņem vērā – cilvēka dzīvildze ir būtiski pagarinājusies. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ rodas paaudžu pētījumi, un pēc šiem pētījumiem spriežot, mēs šobrīd viena otrai blakus dzīvojam sešas paaudzes. Tās ir sešas atšķirīgas sociālo paradumu sistēmas, atšķirīgas vērtību sistēmas, atšķirīgi uzskati par audzināšanu.

Ja pirms gadiem 20-30 sievietes 40 gadu vecumā bija vai nu pusmūža sievietes vai sievietes gados, tad šobrīd, kad Eiropas Savienībā sievietes dzīvildze ir 80 un pat vairāk gadu, tad jāsaprot, ka 40 gadi, tā ir drīzāk jaunība.

40 un 50 gadi šobrīd nekādā gadījumā nav vecums. Un tas, ko mūsu mammas saka, ka mūsu 40 ir viņu 30, vai mūsu 50 ir viņu 40 – tā patiešām ir, kaut vai laika ziņā, kas mums ir atvēlēts, jo priekšā vēl 20-30 aktīvas dzīves gadi, un ne velti mēs runājam gan par mammām, gan vecmāmiņām šajā vecumā, jo pateicoties ilgajai dzīvei un mūsdienu medicīnas sasniegumiem, mēs varam būt gan mammas, gan vecmammas maziem bērniem vienlaicīgi. Un tomēr, tās ir atšķirīgas sociālas lomas, un tas izaicinājums audzināšanā ir tas, ka audzināšana būtībā ir attieksmju un vērtību tālāk nodošana no paaudzes paaudzē. Un ja mēs esam uzaugušas vienā sociālas kultūras kontekstā, bet tās mammas, kas ir 20 gadus jaunākas, citā, tad arī audzināšanas modeļi, ko izvēlamies, var būt diezgan atšķirīgi, bet mērķis ir viens.